Modlitba za ulice 2024

Od 31. ledna do Velikonoc proběhne akce Modlitba za ulice, do které se již vloni zapojilo asi 200 lidí. Je to jedna z možností postních skutků na duchovní probuzení farnosti. Vylosujte si jméno ulice a zapojte se do modlitby za naši farnost. Je dobré pak na místo alespoň občas zajít, přinést tam radost, vykonat nějaké dobro.

V průběhu postní doby tak mají lidé z vrchlabské farnosti možnost se společně modlit za ulice a místa ve farnosti. Protože kromě města Vrchlabí ostatní obce názvy ulic nepoužívají, vybrali místní obyvatelé za každou obec názvy jednotlivých oblastí. Celkem je kolem 200 názvů, které obsáhnou 200 km2 velkou farnost. K tomu účelu vznikly kartičky, které na jedné straně mají příslušný název místa, druhá strana nabízí krátkou modlitbu na tento účel. Text modlitby:

Bože, ať Tvá láska, pokoj a požehnání, ty, kdo zde pracují, žijí a tudy půjdou, promění a chrání. Amen.

 

Zhudebněná verze modlitby - autor P. Jiří Šlégr

Tímto způsobem lidé prosí Pána, aby do všech zákoutí přiteklo Boží požehnání a milosti pro všechny, kteří zde pracují, žijí a tudy půjdou.

Vaše prožité zážitky, radosti a zázraky nám napište a pošlete do farní kanceláře. Zapojte se i Vy a řekněte i Vašim sousedům! 

 

 

Soubory ke stažení

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.