OHLÁŠKY 22. 06. - 21. 07. 2024

• Ve sbírce na Charitu v neděli 16. června se vybralo zatím 8.072 Kč. Všem dárcům děkujeme.
  • Na farní den přišlo přes 90 lidí. Do tomboly lidé věnovali 83 darů v hodnotě přibližně 22.000 Kč. V dobročinné dražbě bylo 21 darů v hodnotě asi 13.000 Kč a na stavbu koupelen ve středisku Eljon se díky štědrým dárcům získalo 87.078 Kč. Do sbírky se můžete zapojit na portále Donio:

Děkujeme každému, kdo jakkoliv přispěl k uskutečnění této akce, která přinesla požehnání a radost všem přítomným. Fotografie si můžete prohlédnout na farním webu.

• O různých aktivitách a dění v naší farnosti se také můžete dozvědět na Facebooku farnosti. Pozvěte své přátele a zprávy sdílejte.
  • Srdečné díky také všem, kteří v pátek 7. 6. pomohli uspořádat Noc kostelů na šesti místech ve farnosti: Špindlerův Mlýn, Dolní Dvůr, Dolní Branná, Dolní Lánov, Kunčice nad Labem a Vrchlabí.
  • V neděli 30. června zveme na výročí posvěcení kostela Vavřince ve Vrchlabí. Zároveň prosíme ochotné hospodyňky o pomoc s přípravou sladkého či slaného pohoštění. Dobroty můžete nosit v neděli dozadu do kostela. Předem děkujeme!
  • V neděli 30. 6. bude ve Špindlerově Mlýně od 14:00 poutní mše svaté ke sv. Petru a v 16:00 se sejdeme na žehnání sochy sv. Jana Nepomuckého u bílého mostu v centru Špindlerova Mlýna.
  • O letních prázdninách bude kostel Vavřince ve Vrchlabí otevřen: pondělí - sobota 10:00 - 12:00, po polední přestávce pak od 12:30 do 16:30, a též půl hodiny před každou bohoslužbou.
  • Vzadu v kostele jsou k dispozici za 89 Kč diecézní stolní kalendáře na rok 2025.
  • Od 10. do 13. 7. a od 17. do 19. 7. je P. Jiří Šlégr na dovolené. V případě potřeby ho zastupuje P. Ivo Kvapil, Jablonec nad Jizerou, e-mail: ivo.kvapil@wo.cz, tel.: 737 407 587.
  • Brigáda dobrovolníků na faře: pondělí 22. 7. - čtvrtek 1. 8. prosíme dobrovolníky o pomoc s malováním, stěhováním, úklidem a pomocnými pracemi na faře ve Špindlerově Mlýně. Zájemci, hlaste se v kanceláři. Velké díky!
  • Prosíme o podporu přístavby fary ve Špindlerově Mlýně. V kostele i na faře jsou k dispozici plakáty i letáčky, můžete je nabídnout ve svém okolí. Více informací pristavba-farasm.cz
  • Zájemci o křest dospělých hlaste se v kanceláři, společná příprava začíná ve středu 18. 9. na faře.
  • Prosíme rodiče, aby co nejdříve přihlásili své děti na výuku náboženství. Přihlášky jsou k dispozici v kostele i na faře i elektronicky jako příloha emailu. Podrobnosti ohledně výuky se dozvíte v září. V rámci výuky náboženství proběhne také příprava dětí na 1. svaté přijímání.