Červená středa – 29. 11. 2023 ve Vrchlabí

Letos poprvé byla sloužena mše svatá na úmysl za pronásledované křesťany ve světě také u nás ve Vrchlabí.

Začátky bývají těžké, takže ani nasvícení budovy fary červeně se nedařilo zajistit bez problémů, ale výsledek i ze skromných prostředků nakonec překvapil. Podívejte se na fotografie a posuďte sami. „Něco mezi řádky“ tam je…

A ještě několik zajímavostí a faktů z roku 2023:

- náboženská svoboda je porušována v téměř třetině zemí světa  (61 ze 196 zemí)

- náboženské menšiny stále silněji dusí teroristické útoky, hromadné sledování, zákony zakazující konverze, finanční omezení, manipulace s volbami, útoky na kulturní dědictví, manipulace s registry obyvatel

- ve 47 sledovaných zemích se situace v oblasti náboženské svobody za dané období zhoršila, pouze v 9 zemích došlo ke zlepšení

- kdo jsou pachatelé: etnonáboženský nacionalismus (1,5 mld. lidí), islámský extremismus (1,1 mld. lidí), autoritářské vlády (4,5 mld. lidí)

více se dozvíte na webu: www.cervenastreda.cz

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.