Modlitba za zemřelé na hřbitově

Datum konání akce
2. 11. 2023 (18:00)

1. 11. odpoledne a 2. 11. po celý den je možné při návštěvě kteréhokoli kostela získat plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci. Kromě tří obvyklých podmínek (svátost smíření, svaté přijímání, modlitba na úmysl svatého Otce) je podmínkou pomodlit se při návštěvě kostela modlitbu Páně a vyznání víry. ·    

Ve čtvrtek 2. 11. bude sloužena mše svatá za zemřelé od 17:00 v kostele sv. Vavřince, od 18:00 je modlitba na hřbitově. Od 1. do 8. 11. je možno získat po splnění tří obvyklých podmínek denně plnomocné odpustky, přivlastnitelné pouze duším v očistci, navštíví-li někdo hřbitov a pomodlí se tam třeba jen v duchu za zemřelé.

V naší farnosti vyvěšujeme ve vitríně kostela parte zemřelých, kteří zesnuli v uplynulém roce, abychom na ně mysleli jako církev putující a přimlouvali se za ně u Boha a u těch, kteří již došli vytoužené spásy v nebi. 

·    

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.