Výročí posvěcení kostela sv. Jiří v Dolní Branné

Datum konání akce
1. 10. 2022 (20:00)

Též kostely a kaple mají své významné dny. Posvícení je připomenutí si toho, kdy byl kostel vysvěcen a stal se domem Páně. Bohoslužby jsou v tyto dny ve svátečním duchu, hudební doprovod je bohatší, návštěvníky čeká pohoštění. Poutníci mohou získat razítko do své "Kartičky poutníka".

Filiální kostel sv. Jiří stojí ve středu obce. Již v roce 1398 zde nechala vystavět Eusebia z Valdštejna dřevěný kostel, který byl zničen během husitských válek. Později, v r. 1490, majitel vesnice Jiří z Valdštejna tady postavil kostel nový, tentokrát kamenný a se zvonicí. V roce 1857 se začalo s přestavbou starého kostela a 21. září téhož roku byl položen základ ke stavbě dnešního kostela, který byl 2. října 1860 vysvěcen. (dozvědět se více)

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás.